Başlamak İçin Bırakmak Lazım!

İlginizi Çekebilir

6 Cevap

  1. admin dedi ki:

   Nazlı hanım,

   Yorumunuz için teşekkürler.

  2. nazlı dedi ki:

   ”Elinizin girebileceği kadar ağzı dar olan bir sürahinin içine bir elma atın. Elmayı almak için elinizi kavanoza soktuğunuzda asla o elmayı kavanozdan çıkaramayacaksınız. Ama kavanozu ters çevirirseniz yani tutmazsanız elmayı, elma avuçlarınıza düşecektir.”

   peki ya o elma gittiğinde mutlu olabileceğinizden emin misiniz…her zaman doğru mudur bırakmak..yaşanmışlıklarla dolu anı dağarcığınızda en ufak bir pişmanlık duyduğunuzda ardınızda tekrardan açılamayacağını bildiğiniz kapılara dönebilecek misiniz? ya kapının ardında bıraktıklarınız? hayat bu kadar bencilce oynanabilecek bir oyun mu? kızgınlıkla, öfkeyle sinirle karar verilen yanlış bırakmalar ne olacak? pişman olup bıraktığınızı tekrardan istemeye hakkınız var mı?

   bırakmak… bir sigarayı bırakmak, alkolü bırakmak, kötü alışkanlıklarınızın hepsini bırakmak…güzel olmalı. peki ya birini bırakmak,onu ardında bırakmak, o kadar kolay mı?

   bırakacak kadar kendinizden eminseniz bırakın, ama giderken ardınıza bir kere baktıysanız bilin ki çok yanlış bir karar verdiniz demektir…

   ardınıza bir kere bile dönüp baktığınızda geri dönün ve o elmadan tekrardan kavanoza dönmesi için af dileyin…

  3. admin dedi ki:

   Esra Hanım,
   Umarım bırakır.

  4. esra dedi ki:

   yaklaşık 2 ay önce arkadaşıma sigarayı bırakması için baskı yapıodum ama gördümki ben ne desemde kendi gerçekten hazır hissetmedigi sürece bırakamayacakmış.anladımki onu çok sık bogaz etmişim nitekim verdigi karar sigaradan yana oldu.şimdi tek istedigim umarım bi gün bırakmak içinden gelir ve bırakır…

  5. admin dedi ki:

   Merhaba,
   Yorumunuz için teşekkür ederim.
   Saygılarımla,

  6. Ufuk DELİKTAŞ dedi ki:

   4 ay gibi bir süredir zaman zaman denemeniz çıktı mı diye bakıyorum bugün nasipmiş okumak elinize sağlık. Benim bir kararımı bu kadar destekleyecek deneme olamazdı.

   Teşekkürler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir