Bir Zamanlar Walkman Vardı

İlginizi Çekebilir

4 Cevap

  1. İSMAİL dedi ki:

   20 NİSAN 2012’DE 1987 MODEL BİR WALKMAN SATIN ALDIM.ABUK SABUK ELEŞTİRİLERE İNAT YAPAR GİBİ.”OĞLUM NİYE BÖYLE ŞEYLER ALIYOSUN”,”NE YANİ SEN ŞİMDİ BUNU SEVİYO MUSUN” GİBİ TEPKİLER GELSE DE…ÇÜNKÜ ESKİ HEYECANLARI,BOZULMAMIŞLIĞI,EN AZINDAN BUGÜNE ORANLA MASUM KALAN ŞEYLERİ ÖZLÜYORUM…ESKİDEN ZAHMET VARDI.KOLAY DİNLEYEMEZDİN AYNI ŞARKIYI BİR KAÇ DEFA.AMA TAT VARDI,LEZZET VARDI.İMKÂNIM OLSA DOĞRUCA 1980’LERE GİDERDİM.ŞİMDİ Kİ ZAMANIN KATİL SOĞUKKANLILIĞI KORKUTUYOR,ESKİLERİ ÖZLETİYOR…

  2. Yasemin dedi ki:

   “İnsanlığımızı” demeye diliniz varmadı herhalde!…. Aracı amaç haline getirince aksi bir sonuç düşünülemez!… :/

  3. admin dedi ki:

   Şimdi I-pod, I-phone… Bunlara sahip olmak şimdi ayrıcalık değil… Eşyayı tüketmek, bitirmek zamanın gerekliliği: tıpkı walkman, pikap, eski oyuncaklar vs. gibi. Ama; değerlerimizi, komşuluğumuzu, anlayışımızı, paylaşımımızı yitirmenin bir açıklaması olamaz! Eşyanın yenisi gelir eskisi gider; ya değerlerimizin?
   Sevgilerimle,

  4. Yasemin dedi ki:

   Walkman’i olmak ayrıcalıktı o yıllarda, babam bir tane almıştı bize, hep tartışma konusu olmuştu o tek walkman… Video!… Arkadaşlarla okuldan sonra toplanıp bizde film izlerdik, ne güzel günlerdi, yıllar ne çabuk geçiyor, o zaman da dertlerimiz vardı elbet ama şimdikilerle kıyaslanınca pamuk şekeri gibi geliyor o zamankiler, büyüsek deeeerrt büyümesek dert!… Kaleminize sağlık!… :)

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir