İnsanlar Neden Mutlu Olamaz?

İlginizi Çekebilir

12 Cevap

  1. sümeyye AKINCI dedi ki:

   hayata pozitif bakmadıkları için :D

  2. seda goğebakan dedi ki:

   Çok doğru hayatta her şeyden bence bir ders çıkarılmalı.Bu dünya sınav derler ya gerçekten doğru.Yaşadığımız her mutsuzluk her acı her şanssızlık bize bir bahane aslında bunlar YÜCE ALLAH ın bize bir imtihanı bunlara sabredip etmeyeceğimizi test ediyor.Uzun lafın kısası her gün şükretmeliyiz ve imanımıza bağlı kalmalıyız bu dünyada mutsuz da olsak sabrımız ve inancımızdan bu gelip geçici dünyadan bir mutlu sonla ayrılacağız çık şanslıyız aslında ama farkında değiliz iyi akşamlar :))

  3. Abdullah dedi ki:

   Kesinlikle kazançda haram vardırrrrrrrrrrrrrrrrr !!!

  4. admin dedi ki:

   Önerdiğiniz için teşekkür ederim. Sevgilerimle,

  5. anes dedi ki:

   Top 10 listeme basarsanız oranın altbaşlığı olarak önerilerim var.bu siteyi ekledim

  6. anes dedi ki:

   yani sitenizi önermeyi diyim daha doğru olur…

  7. anes dedi ki:

   saolun asıl ben size teşşekkür ederim denemelerinize bayıldım..

   ve siteme sizin sitenizin adını vermeyi düşünüyorum…

  8. admin dedi ki:

   Tamamlayıcı yazınız için teşekkür ederim.

  9. admin dedi ki:

   İnsan, istemezse zaten mutlu olamaz. Büün mutluluk içten gelir. Dış şartları değiştiremezsiniz. O zaman yapılacak tek şey içe dönmek ve onunla mutlu olmaktır. Mesela; şu an dışarıda kar yağıyor. Kimi insan soğuktur der, kızar. Kimisi ise yağan kara bakıp keyif alır. Şimdi, mutluluğumuzu kar mı belirliyor yoksa biz mi? Sevgiler.

  10. anes dedi ki:

   Zaten mutlu olmak için bize tek bir neden yete :)
   ALLAH

  11. anes dedi ki:

   Hepimize söylenmiş ve beynimizin bir tarafına kazınmıştır şu laf: “Sağlık ve huzur. Bunlar olunca hayatta başarıyı da zenginliği de elde eder ve mutlu olursunuz!” Sizce ne kadar doğru bu sözler? Çoğu insan buna sahip olduğu halde hala mutlu değildir. Hep mutsuzdur ve sürekli yakınarak mutluluğu aradığını dile getirirler. Neden acaba?

   _ Nedeni: bence insanlar ne için bu dünyaya geldiklerini ,neden yaşadıklarının ,kim için yaşadıklarını bilmemektdir(bazıları)Şu muhteşem olğan üsütü dünyaya bakarsak aslında mutlu olmamamız için bir neden yoktur.Allah bizi ,kainatı herşeyi o kadar güzel yaratmıştır ki…
   inanılmaz bir dünyada yaşıyoruz öyle değil mi?
   bize nefes alıp verişimiz ,hareket etmemiz vs. çok basit geliyor ama binlerce işlem binlerce zorluk biz hayatta kaç defa ölümden dönüyoruz biliyor musunuz?
   bunun için bile şükretmeliyiz.Bu dünya bizim için peki neden mahvediyoruz.İnsanın mutlu olmamamsının aslında en büyük ve TEK nedeini nitekim ”İNANÇSIZLIK” veya yeterince inançsızlıktır.insan için mutlu olmayacak hiçççbir neden yoktur Yüce Rabbimiz var .Sonsuzzzz umut.Daha ne?
   Kimimizin ailesi var daha?
   Vs…
   Bakın sonsuza(ölene)kadar mutlu olmamız için bir neden. ”ALLAH” herşeyi yaratan sonsuz çare kaynağı. Allah bize bu kadar nimet vermiz peki neden biz en fazla 20 dkmızı Allah’a ayıramıyoruz?
   bence mutsuzluk bundan yani inançsızlıkdan kaynaklanmaktadır.Aslında mutsuzluk diye bir şey yokktur.Çevremizdeki güzellikleri görememe vardır. Hala güneş doğuyor ,bitkiler yeşeriyor, nefes alıyorsun … ALLAH’IN VAR.
   PEKİ NEDEN MUTSUZSUN?

  12. anes dedi ki:

   Peki neden insan mutlu olamaz bana Lütfen bi neden söyleyin! Lütfen

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir