Kurtlar Vadisi, Klinik Hipnoz ve Derin Devlet

İlginizi Çekebilir

5 Cevap

  1. admin dedi ki:

   Sayın Cenk Hocam,
   Yapmış olduğunuz bilgilendirme ve tanıtım için teşekkür ederim. Saygılarımla

  2. dr cenk kiper dedi ki:

   mrb,
   kurtlar vadisinde gözüken klinik hipnoz kitabı 2006 yılında başkanı olduğum hipnoz ferneği tarafından tercüme edilerek hipnozla çalışan profesyonellere katkı amacıyla sınırlı sayıda piyasaya sürülmüştür. derneğimiz sitesinde kitabın tanıtımını bulabilirsiniz.
   orjinal adı: clinical hypnosis – türkçesi editör dr cenk kiper
   hipnozenstitüsü.com
   sevgiler saygılar

  3. admin dedi ki:

   Değerli yorumunuz için teşekker ederim. Saygılarımla

  4. murat dedi ki:

   Kurtlar vadisi filmini kim kimi vurmuşa bakmadan izlediğimde şunu fark ediyorum.Bir kere tarihi gerçekleri çarpıtma ve aynı zamanda olay-zaman ilişkisini bozulması durumu var. Şöyle ki her olay ve karakter gerçekte olan bir olay ve karaktere eşli. Bunu artık bilmeyen yok. Ama bazı anlatılan olaylar ya hiç yaşanmadı ya da öyle olmadı.
   Bu anlatım “hatasını” iki nedene bağlıyorum ben. İzleyici kitlesi belli. Bu insanlar genel olarak tarih bilgisine sahip değiller. Sadece bazı olayları kulaktan duymuşlar. Bugünü anlamakta zorluk çekiyorlar. Çünkü güvenecekleri kaynak yok ( medyada ya da aydınlardan) ve sorunları çok karışık bulmaları nedeniyle anlayamıyorlar. Bu nedenle ortaya bir olay ve neden-sonuç salatası konduğunda her şey anlaşılır gibi oluyor. Aynı zamanda “tarihi yeniden yazma” saçmalamacılarının da işi görülmüş oluyor.
   Toplumların enterasan karışık durumları vardır. Bir kurtarıcı beklerler o geldi mi ona tabi olmak istemezler. Her şeyi bilmek istemezler ama bildiklerine inanmayı severler. Kendi hatalarının ve yaptıklarının nedenini geçmişte ararlar. Toplumların da kendileri gibi yaşayıp düşünmesini isterler. Ama tarih toplumun bireyin düşündüğü gibi akmaz. O ancak masallara inanan, inandırılan insanların düşüncesidir. Bu noktada tarih öğretemediğimiz insanımızın çarpıtılmış resimlere kanması hadisesini yaşıyoruz. Bir gün bu kitle gördüğü hayali gerçek sanıp ateşli savunucuları olacaklar. O zaman daha şenlikli günler bizi bekliyor.

  5. ali dedi ki:

   var efensim .ben buldum .yazarlarının adını veriyorum

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir